Ben giderim o gider yanımda cik cik eder ?

Uncategorized

Çocukluk dönemlerimiz de en çok sorduğumuz bilmecelerden biriydi . Ben giderim o gider yanımda tın tın eder ? Baston diye bağırırdık hep bir ağızdan . Şimdi ise yanımızda bir baston gibi bambaşka bir şey taşıyoruz. Sorumuz şu : Ben giderim o gider yanımda cik cik eder ? Twitter diye bağıranların sayısını azımsamak istemiyorum .

Nedenler nasıllar bir yana dursun artık hayatımızın tam orta yerinde duruyor Twitter. Bu yer öyle bir yer ki hayatımız içinde köklerini sarmış durumda . Ben bu maceraya girmiş , sıkılıp çıkmış , dayanamamıi geri dönmüş biriyim aslında. Hayatınız da kapladığı yeri görebilmeniz adına aslında bir kez çıkmak gerek. Benim ilk farkettiğim şuydu. Beni şimdi kim dinleyecek ? Evet istediğiniz kadar sosyal olun , istediğiniz kadar çevrenizde ki arkadas , eş , dost sayınız ile övünün o insanlara gün içinde ortada hiç bir sebep yokken telefon açıp ‘ya ne olacak bu memleketin hali ? ‘ ya da ‘Bak şimdi bir rakı olsa da içsek ‘ ya da ‘Patronumdan nefret ediyorum’ vb cümleler kursanız muhtemel en kısa sürede yalnız kalırsınız.

Aklınıza gelen şeyi sadece kendi süzgecinizden geçirip başkası ne düşünür demeden özgürce ifade edebildiğiniz hatta gazete vb yayın organlarından kilometrelerce uzak bile olsanız kendinizi güncel tutabileceğiniz bir platform halini aldı . Tabi ki bu kadar çekici özelliği yanında zorlukları da yok değil. Herşeyden önce mesai harcayacaksın , aklına gelen cümleyi , fikri 140 karaktere özetliyeceksin vs ama herseyden önce eleştirilmeye açık olacaksın . Çünkü senin özgürce yazdığın düşünceler başkalarının düşüncelerine ters gelecek ve en ağır cevapları alacaksın . Aslında buna negatif bir özellik dememek lazım. insanı geliştiren şey değil mi karşıtlıklar zaten.

Eğlenceli yanları da yok değil tabi hemde çok var. Eğer bir takımın taraftarı isen bak sen şenliğe . Eğer rakı içmeyi seviyorsan deme paylaşılan müziklerin , rakı masaları cümlelerin keyfine. Bunların yanında belki de hayatında ulaşmanın zor olduğu kişilere sadece bir tık aracılığı ile ulaşma şansı veriyor insana.

Bütün bu özellikleri ile beraber ortaya çıkan şöyle bir durumda oluyor tabi . Sen bir twitter markası oluyorsun ve markanın sevilip sevilmemesi senin sözcüklerinde gizli oluyor. Aslında sen hayatında bir yere koymuyorsun twitter’ı o gelip yerini buluyor. Ama bulduğu yer inan önemli bir yer oluyor.

Şimdi soruyu soruyorum ve hep beraber cevabını bağırıyoruz. Ben giderim o gider yanımda cik cik eder ? TWITTEEERRRRR .

Bir şey söyle ?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s