Murphy Annelerin Peşinde

anne, çocuk, bebek, kanun, murphy

Mutlaka bir gün, bir yerlerde Murphy Kanunlarını duymuşsunuzdur. Bilmeyenler için Murphy Kanunları’nın temeli şu öze dayanır :

      
     “Eğer bir işi halletmek için birden fazla olasılık varsa ve bu olasılıklardan biri istenmeyen sonuçlar veya felaket doğuracaksa; kesinlikle bu olasılık gerçekleşecektir.”
     “Ters gidebilecek her şey, ters gidecektir.” 


Genel kuralları ise şöyle : 
 1. “Bir şeyin birkaç şekilde ters gitme olasılığı varsa, hep en kötü sonuç doğuracak şekilde ters gidecektir.”
 2. “Bir şeyin ters gidebileceği olasılıkları engelleseniz bile, anında yeni bir olasılık ortaya çıkacaktır.”
 3. “Bir şeyin olma olasılığı, isteme olasılığı ile ters orantılıdır.”
 4. “Er ya da geç olası en kötü koşullar zincirlemesi vuku bulacaktır.”
 5. “Ne zaman bir şeyden vazgeçseniz, vazgeçtiğiniz o şey size geri gelir.”
 6. “Olmuyorsa zorlayın, kırılırsa zaten değişmesi gerekirdi.”
 7. “Ne kadar beklersen bekle istenmediği zaman gelecektir.”
 8. “Çözülen her problem yeni problemler yaratır.”
 9. “Her şey yolunda gidiyorsa, kesin bir terslik vardır.”


Peki bu Murphy’nin en çok uğraştığı kişiler kimler biliyor musunuz ? Tabii ki anneler ! Aklınıza yatmadı mı yoksa genel kuralları okurken kafanızda canlanan anılar siz ve bebeğiniz üzerine mi ? Şimdi size Murphy’nin anneler üstüne uyguladığı olaylar örgüsünü yazıyorum. 


 1. Kahveniz piştiği anda mışıl mışıl uyuyan bebeğiniz uyanacaktır. (sanırım bir gün beşinci kahve pişirmemde de uyanması üzerine bendeki en büyük etkisi bu )
 2. Bu öğünde çok güzel yedi dediğiniz anda minik yarısını ya da tamamını üstünüze çıkartacaktır ( genelde saatlerce kendi ellerinizle hazırladığınız yemekler için geçerli )
 3. Çişini yaptığı için altını değiştirip salona döndüğünüzde mutlaka kakasını yapar. ( özellikle o an izlediğiniz bir program varsa ya da yemek yiyorsanız)
 4. Kıyafetlerini güzelce giydirip dışarı çıkmak üzere pusete yerleştirdiğinizde ya kusacak ‘tok olmadığı halde’ ya da altını kirletecektir. ‘yeni değiştiği halde’ 
 5. Banyosunu yaptırıp temiz pak şekilde yerine yerleştirdiğinizde mutlaka ama mutlaka üstünü lekeliyeceği bir şeyi eline geçirecektir. (bizimki genelde mama önlüğünü eli ile kaldırıp kıyafetine dökerek gerçekleştiriyor)
 6. Başkalarına bebeğiniz ile anlattığınız her türlü pozitif şey onların yanında tam tersi olarak gerçekleşecektir. ( özellikle anane, babaanne, dedeler yanında)
 7. Bebeğiniz öğlen hiç uyumadığı kadar huzurlu ve kesintisiz uyuyor mu ? Hemen dolabı açın ve kendinize yiyecek bir şeyler hazırlayın hemen uyanacaktır. ( Kimin umurunda uyanalı 8 saat olmasına rağmen yemek yiyememiş olmanız)
 8. Uzun süredir ilk kez eşinizle bir kaçamak yapıp dışarıda bir organizasyon mu yaptınız? Bebeğinizin dişi o gece çıkmaya karar verecektir. 


Bunun gibi listeyi onlarca madde daha ekleyerek çoğaltabiliriz tabi ama bu yazıyı henüz anne adayı aşamasında olan arkadaşlarımızında okuduğunu düşünerek kısa kesiyorum. Tabii ki işin şakası bu yönde. Bu maddelerin hepsi birebir yaşanıyor olsa da inanın bunlar sizi eğlendirmeye başlıyor. Bir gülüş size ‘sevgili Murphy bildiğini oku’ dedirtiyor. 
Sizinde aklınıza buna benzer örnekler geliyorsa yorum olarak yazın. Murphy hepimize başka oyunlar oynuyor olabilir. 

Murphy Annelerin Peşinde” üzerine 2 yorum

Bir şey söyle ?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s