Kardeşe Mektup

Uncategorized, yaşam

Bugün doğum günün ve aynı zamanda bizden gittiğin gün. Hep kafamın içinden konuşuyorum seninle biliyorsun. Öyle anlar geliyor ki hissediyorum sen beni duyuyorsun. Seni özlemle, hayallerle annemin karnında beklediğimiz günler hayal meyal hatırlıyorum. Odanın hazırlanışı, minik eşyaların. Daha altı yaşında olmama rağmen dün gibi aklımda her eşyan, hastane bavulun. Hayaller kurduğumu hatırlıyorum gelecek ve seninle çok eğlenecektik.

Artık mahallede kimse ile oyunlar oynamak zorumda kalmayacak belki abla değil kendi kendime küçük anne olacaktım. Sonra bir şeyler oldu. Şimdi bile aklımın almadığı şeyler. Doktor hatası dediler, kısmet değilmiş dediler, ömrü bu kadarmış dediler. Annem eve gelmeden büyükler geldi eve. Eşyaların toplandı. Kahverengi bir bavulda. Aklım almıyordu. O gün sen gelecektin ya eve. Sonra akşam oldu. İnsanlar sokaklara ateşler yakmaya, müzikler çalmaya başladı. Dedim işte ‘kardeşimin doğum gününü kutluyorlar’ Dedem vardı. Açıkça söyledi. Gelmeyecek dedi.

Ben o günden beri 5 Mayısı hiç hıdırellez olarak görmedim. O gün, bugün hep doğum günün benim için. Kendi içimde her yaşını kutluyor ve her yaşında acaba şimdi nerede,nasıl bir delikanlı olurdu diye düşünüyorum. Sen benim için her yıl büyüdün kardeşim. Kardeş duygusunu ben yaşıyorum. Platonik aşk gibi belki. Yeğenin var mesela. Çok tatlı. Onun dayısı olacaktın işte. Sevecekti seni çok belki anlatırım ona ama biraz büyüyünce.

Canım kardeşim doğum günün kutlu olsun. 27 yaşında olacaktın koca adam. Belki karın olacaktı ama benim hayat yoldaşım olacaktın. Ben hep yarım kaldım. Merak etme hayat güzel ve şimdi dedemler, babanem, ananem kim varsa senin yanında. Onlara iyi bak. Sarıl benim için. Ve bak sokakta ateşler yanıyor, şarkılar çalıyor, çocuklar oynuyor. Senin doğum günün bugün de kutlanıyor…

Kardeşe Mektup” üzerine 2 yorum

  1. İki damla aktı gitti gözlerimden… Belki de aynı şeyi yaşamış olduğum için. Daha sonrasında Allah bir kız kardeş nasip etti bana ama yine de acısı, hayalkırıklığı hala benimle…

Bir şey söyle ?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s