İyi ki Doğdun Kızım

bebek ile yaşam, Uncategorized

20130529-223917.jpg

Nasıl geçti bir sene bilmiyorum. Her şey o kadar dün gibi ki. Senin varlığını öğrendiğim ilk gün, beraber büyüdüğümüz geliştiğimiz 9 ayın ve sonrasında geçen bir yıl. Aslında ileriye ve seni bekleyen güzel hayata bakınca bu geçenler daha hiçbir şey değil.
Bebeğim, bana hissettirdiğin şeyleri hangi kelimeler ile karşılar ve anlatırım bilmiyorum ama sen beni koza gibi sarmalayan, benden başka bir ben yaratansın. Belki fizyolojik olarak ben seni doğurdum ama ruhen sen yeni bir ben yarattın. Hayata daha sağlam basan, arınmış, büyüyen yeni bir ben. Bana hayatın bu yönünü öğrettiğin ve seninle her gün yeni bir şey keşfetmemi sağladığın için çok teşekkür ederim.

Kızım, hayat çok karmaşık ya da çok savaş isteyen bir süreç gibi gelir bazen insana ama eğer sen doğruysan hayat sana hep güzellikler sunar. Hayatının her önemli anında her yanında durmam gerektiği zaman orada olacağım fakat yalnız olman gereken anlar olacak işte o anlarda yönünü hep kalbin belirlesin. Vicdanlı yetişeceğine inandığım için yönün hep doğru olacaktır.

Canım kızım şimdi 1 yaşındasın. Ömrün sağlıklı ve güzelliklerle dolu olsun. Sana elimden gelen her şeyi vereceğim ya da benim veremediklerimi alman için arkanda olacağım. Bebeğim bana aşk ile bakan gözlerin hayata da hep öyle baksın. Yaşadığımız her günü hatırlanmaya değer kılalım. Bana attığın ilk tekmeden o ilk titreşimden beri seninle yaşadığım her an o kadar yoğun ve özel ki. Bi’tanem 30 Mayıs 2012 senin doğum günün bizim baban ile yaşadığımız en güzel gün. Hoşgeldin annecim hayatımıza. İyi ki doğdun ve umarım iyi ki dediğin günlerin çok olduğu zamanlar yaşarsın. Seni çok seviyorum ve bana gülümsediğin an duran nefeslerim dışında her nefesimi senin için alıyorum. Mutlu yıllar prensesim …

20130529-223951.jpg

İyi ki Doğdun Kızım” üzerine bir yorum

  1. Bir erken doğumgünü mesajı da benden Pera’ya gelsin o halde..Bir mucize gibi hayatınıza giren Pera’cık umarım daha muhteşem bissürü:) mucizeleri de sürükler hayatınıza:)
    Sevgili Pera, umarım o güzel gülümsemen yüzünden hiç eksik olmaz ve muhteşem bir hayatın olur canım, annenin bunu gerçekleştirmek için elinden geleni yapacağından çok eminim ya:)) İyi ki doğdun, iyi ki bu annenin şeker kızı oldun, nice güzel yaşlara:))

Bir şey söyle ?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s