Hedefe Doğru Son Durum

diyet

Bu ayın başından beri diyet ile ilgili post yazmamışım o nedenle biraz gidişattan bahsedelim. Spora ve diyete ilk başladığım günden beri verdiğim kilo 14kilo oldu. Şimdi gerçekten 14 kilo yağı önüme koysalar inanmakta güçlük çekebilirim. Bu son 15 gün içinde bir kaç kez sekteye uğradı diyetim. Bunun en büyük etkeni ise bayram oldu tabii. Aklınıza dayanamayıp tatlılar, börekler yedim gibi bir şey gelmesin tabii ama saatli beslenip ara öğünleri atlayınca birazda şundan hadi bir kaşık tatmış olayım dediğim için kilo vermeden ama kilo almayarak atlattım o haftayı.

fotoğraf 1 (2)

Gerçi kilo vermediğim her hafta bana koca bir ziyan gibi gelse bile bir sonraki hafta vücut kendini affettirecek bir harekette bulunuyor. Ondan sonraki hafta -1,5 kilo ile ilk hedefe çok yaklaştık. Okuyanlar hatırlar ana hedefe ulaşana kadar kendime 3 ayrı hedef seçtim ve bu şekilde sıkılmadan ilerleyeceğimi düşünüyorum. Yani şimdi ilk koyduğumuz kilo hedefine 2.8 kilo uzaktayım sadece ve bu hafta beklenen o 3 günlük protein diyeti geldi. Bakalım hedefe ulaşmamda faydası olacak mı? Bu arada hedeflediğim tarih 30 ağustos. Yani kişisel olarak da bir çeşit zafer bayramı. 🙂

fotoğraf 2 (2)

Bu konu bir yana asıl konu ben artık kendimi daha iyi daha adapte olmuş hissediyorum. Belkide hayatımda ilk kez bu kadar kararlı hareket ediyorum. Artık insanlarda fark etmeye ve ‘zayıflamışsın’ sen demeye başladığı için çok daha motive oluyorum. Spor tam gaz devam. Sürekli aynı programı uygulamaktan sıkılıp bu hafta bir gün platese gireyim dedim. 1 saat sonunda kaslarım istem dışı halay çekiyordu sanki. Ne kadar farklı kas gruplarını çalıştırdığını görmüş oldum en azından. Şimdi bu haftaki hedefim Zumba. Dans etmeyi çocukluğumdan beri çok sevdiğim için eğlenceli olacağını  düşünüyorum.

fotoğraf 3

 

Peki hiç mi canım şöyle bir çikolata, makarna ya da kalorisinin kaç olduğunu düşünmeden bir şeyler yemek istemiyor? Elbet istiyor. Ben hiçbir zaman ‘gerçekten canım hiç aramıyorum’ diyebilen insanlardan olmadım olamamda. Sadece onları rahat rahat tüketebileceğim günlere geri sayım yapıyorum o kadar. Hedefe ulaştıktan sonra sporu ve diğer öğünleri dengeleyip istediğim her şeyi tüketebileceğimi biliyorum. Bunun yanında beslenme uzmanının her hafta verdiği ‘neyi özledin’ öğünü bana yeterli oluyor. Buraya bilimsel bir isim yazsam iyi olurdu tabii ama kendisi bana öyle sorduğu için bendeki adı o ‘neyi özledin’ öğünü.

Yani her şey yolunda. Kendimi daha dinç ve sağlıklı hissediyorum. Yemek dışında insanı mutlu edebilen şeyler olabileceğini keşfediyorum. Çikolatanın verdiği hazzı kardiyo çalışması yaparak alıyorum. Bir yandan kış sezonunda yeni bedenime göre alış veriş yapacak olmanın verdiği motivasyonu bana hiçbir şeker ya da karbonhidrat veremez diye düşünüyorum. Bu yolda bana twitter, facebook ya da blog üzerinden destek olan ve önerilerde bulunan herkese ayrıca teşekkür ederim. İnanın gizli saklı yapılan diyetlerin hiçbir anlamı yokmuş. Meğer bu da paylaşılınca güzelmiş. Ayrıca yakın zamanda yeni motivasyon kaynakları ve yardımcı ürünler hakkında yeni bir yazı paylaşacağım. Sevgiler.

55cddfdd8894949e9d96838e03fe78fa

 

Bir şey söyle ?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s