Karar Anı

diyet

Şimdiye kadar olan diyet yazılarımda  bu yola nasıl çıktığı, yöntemlerimi paylaştım ama bu yola çıkmaktaki en büyük etken olan o ‘karar anı’ halini yazmadım. Aslında bu süreci yaşayan herkesin bir ‘o an’ dediği an vardır. Sadece beslenme, diyet olarak bakmayın. Hayatımızda ters giden bir şeyi düzeltme kararını bize aldıran mutlaka son bir olay yaşamışızdır. Aslında bir çok şey yaşıyoruz bu yanlış giden konu ile ilgili ama öyle bir nokta geliyor ki sanki evren size o anı hazırlıyor.

601936_10151720025497238_1842814176_n

 

Benim hikayem ise şöyle : Blogu takip edenler hatırlarlar bundan üç ay önce kızımın 1. yaş günü partisini organize ettim ve buna gerçekten çok heveslenip hazırlandım. Ona bu ilk yaş günü ile ilgili güzel anılar, fotoğraflar, hikayeler bırakmak istedim. Her şey gerçekten düşündüğüm kadar iyi ve yolunda gitti. Bizimle bugünü paylaşan ve özel günleri gözünüz kapalı emanet edebileceğiniz bir fotoğrafçı arkadaşımda bugünü fotoğraflamak için yanımızdaydı. Buraya kadar hiç bir sıkıntı yok. Ta ki günler geçip o arkadaşımız bize fotoğrafları yollayana kadar. Pera tüm prensesliği, tatlılığı ve güzel gülüşü ile fotoğraflarda yer almıştı. Peki onu kucağında tutan, arkasında dolaşan, mum üflerken yanında duran bu kadında kimdi ? Evet aynen böyle hissettim. Kendime baktım ve kendime yabancılaştım. İlk kez kendimi bu kadar objektif göz ile gördüm. Verdiğim tüm pozlarda yanaklarımın nasıl kıvrıldığını, gıdığımı, sırtımı, karnımı ve kollarımı görüp bu kim demek işte benim o anımı yaratan şeyler oldu.

1016064_10151720025147238_315121636_n

Fotoğraf çekmek kadar çekilmeyi seven ben için en büyük tokat en çok özendiğim güne dair fotoğraflarda karşıma çıktı. Şimdi bu yola başladıktan sonra, mesafe geçtikçe, başarılı oldukça o fotoğraflara bu kadar kötü göz ile bakmıyorum. Aslında kızımın buradan bile çıkaracağı bir hikaye olacak. Eminim bir gün ‘anne sen burada biraz değişiksin’ gibi bir cümle duyacağım ondan. Olsun en azından insanın isterse değişimi kendisinin yaratabileceğini görecek. Gerçi önce ben göreceğim tabii.

1005042_10151720025717238_1929534058_n

 

Hayatınızda yaşadığınız yanlış giden konu ne olursa olsun inanın onu değiştirmeye karar vermenizi sağlayacak o anınız bir gün size gelecek. Belki bu yazıyı okuyup belki o anı fark edeceksiniz. Önemli olan kendimize en az zararla bu süreci atlatıp o ana bir an önce ulaşmak sanırım. Hayatta sağlığa dair yaşadığım tek sorun bırakın bu olsun. Bunlar atlatır hatta süreci keyifli hale getirebileceğimiz şeyler. Karar vermek bir işin yarısını halletmektir diyenlere hep çok güldüm ama yaşamak gerekiyormuş meğer. Bu fotoğraflar sadece 2,5 ay ara ile çekildi ve önce sonra için erken olsa bile ‘Karar anlarının’ bizi nasıl değiştirebileceğini biraz olsun göstersin diye paylaşıyorum.

fotoğraf 3

Yazının içine birazda son durum ekleyeyim. İlk hedefe 1,1 kg uzaktayım. Ve önümde bir tane daha 3 günlük beslenme tablosu var. Benim gibi bir et canavarı sebze ile üç günlük bir sınav geçirecek. Önemli olan hedeflere ulaşmaksa bunlar önemli değil tabii. Bana hem instagram hem twitter üzerinden güç veren herkese çok teşekkür ederim. Bana söyledikleriniz sayesinde öyle gülümsüyorum ki tokluk hissediyorum. Aslında paylaşmak işin yarısını halletmekti yeni anladım. Sevgiler.

fotoğraf 1 fotoğraf 2

Bir şey söyle ?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s