@ cerilevis Ömür Özdemir ile Röportaj

Bir Dilim Sohbet

Bugün sosyal medyanın geldiği noktaya baktığımızda kendi içinde bir yetenek havuzu gibi. Gerçekten bir yeteneği olan ve bunu doğru anlatan herkes için fark yaratan bir mecra haline geldi. Bunun en iyi örneklerinden biri ise @cerilevis adı ile tanıdığımı Ömür Özdemir.  Sadece bir twitter karakteri olmaktan ibaret olmayıp farklı alanlarda karşımıza çıktı ve hepsini hakkı ile yerine getiriyor. Sizler için merak edilenleri sordum ve o da içtenlikle yanıtladı. Bugünlerde yeni projesi Ömür Törpüsü ile izlediğimiz Ömür bundan sonraki projelerini bize anlattı. Keyifli okumalar.

omur-ozdemir-resimleri

Sosyal medyanın hayatımıza tam orta yerinden soktuğu adamların başında geliyorsun. Bundan birkaç yıl önce bugün ki hayatının ne kadarını tahmin ederdin?
+Bundan birkaç yıl önce çok alakasız bir sektörde çok alakasız bir iş yapıyordum. Hayal ettiğim bir çok şey vardı. Gelgelelim Twitter’da başlayan popularitemle beraber bir şeylerin değişeceğini hissetmiştim. Bugünkü hayatımı demeyelim de bugün yaptığım işlerin birçoğunu yapacağımı tahmin etmiştim açıkçası.

– Şu an yaptığın işlerden önce var olan bir profesyonel çalışma hayatın var. Ne zaman o hayatta vazgeçip ‘benim istediğim bu değil’ dedin?

+Açıkçası o işte çalıştığım her saniye bunu demiştim. Esas filmi izlemiyor gibiydim. Kredi kartı ekstrelerimi ödemek için yaptığım, zerre keyif almadığım bir işti keza. Önce Levent Kazak, ardından da Okan Bayülgen’den gelen tekliflerle arkama bakmadan kaçtım zaten oradan.

-Twitter senin için bir şans gibi gözükse bile aslında yaptığın işlere bakarsak sadece var olan bir yeteneğin keşfedilmesini kolaylaştırmış diyebiliriz. Peki bu yaptığın işler içinde hangisi gerçekten en çok istediğin?

+Oyunculuğu çok sevdim. Şu an yaptığım Ömür Törpüsü isimli talk show’u da çok sevdim. Sanırım bu ikisine devam etmek istiyorum. Gazetede yazmanın da ayrı bir hoşluğu var ama yazmak beni çok yoran ve streslere gark eden bir şey.

c9a_a5e78

– Sosyal medya artık kendi medyasını yaratmış durumda ve sende kısa bir zaman önce internet üzerinden yayınlanan bir talk show’a başladın. Nasıl çıktı ‘ömür törpüsü’ projesi?

+Yakın arkadaşlarım bilirler; ben yaklaşık iki yıldır böyle bir formatı hayata geçirmek istiyordum. Derken Doğan Medyanın eğlence platformu olan NetD.com yöneticileriyle tanıştık ve bunu çok sevdiler, yapmak istediler. Birkaç aylık bir beklemenin ardından Hakan Bonomo’yla tanıştırdılar beni. Hakan Bonomo’dan bunun Between Two Ferns adında Amerika’da Zach’in yaptığı bir formatla benzer tarafları olduğunu öğrendim, vazgeçmedik, Hakan’da bu işi yazmak istiyordu. Sonra başladık.

5246d5106c05090bd83a274e

– İzlediğimde bana düşündürttüğü aslında televizyonda yayınlanan showlardan beklediğimizi bize hap şeklinde verdiği yönündeydi. Hani konuk olanların başına alakasız şeyler gelsin diye bekleriz ya. Bu proje televizyona taşınacak mı ?

+Evet aynen öyle hap gibi, maksimum 6 dakika sürüyor. Ünlü tayfasına söyleyemediklerimizi söyleyebildiğimiz, onların sinirli huysuz agresif hallerini görebildiğimiz tuhaf bir program. Ömür Törpüsü’nün henüz ilk bölümlerinde olmamıza rağmen televizyona taşınması için yoklamalar yapılmaya başladı bana. Bakalım, zaman gösterecek neler olacağını. Bu arada ultra sürpriz isimler gelecek Ömür Törpüsü’ne yakın zamanda. Sanırım daha çok ses getirecek bir program olacağız.

– Gazetede yazılarını okuyoruz ve genelde erkeklere verdiğin tavsiyeler ile ses getiriyorsun. Düzenli olarak bir şeyler yazmak seni zorlamıyor mu? Yani nedir yazıların için olmazsa olmazların?

+Açıkcası çok zorluyor. Fakat orada da kemik bir okuyucu kitlemin olması beni çok mutlu ediyor ve o motivasyonla devam ediyorum. Ben pazar günleri yazıyorum zaten ve insanların o güzel tatil gününde yazımı okurken tebessüm etmelerini sağlamaya çalışıyorum. En büyük olmazsa olmazım bu.

Oyunculuk kariyerine gerçekten çok güçlü isimler ile başladın. Levent Üzümcü, Mehmet Ali Erbil gibi isimler ile aynı seti paylaşmak nasıldı?

+İnanılmaz güzeldi ve çok heyecanlıydı. Daha birçok usta oyuncu vardı. Üstad Gani Müjde’yle çalışmak başlı başına harikaydı. Yönetmenimiz Süleyman Seçik keza yine öyle. Kendimi keşfetme konusunda benim için harika bir deneyimdi. Çoğu zaman “olm sen kimlerle karşılıklı oynadığının farkında mısın!” diye kendimle konuştuğumu hatırlıyorum.

– Peki, oyunculuk şu an bekliyor mu yoksa yakında yeni bir proje var mı?

+Yakında yeni bir dizi olacak gibi görünüyor. Bu sektörde bir sürü proje konuşuluyor, bir sürü toplantılar yapılıyor ama ilk set gününü görmeden hiçbir şeye oldu gözüyle bakmamak, kesin konuşmamak lazım.

– Yeni başlayanlar için sosyal medya kullanımı önerilerin var mı?

+Yok desem ayıp olur mu? Herkes kafasına göre takılsın desem? Herkesin dünyası ayrı, herkes nasıl istiyorsa öyle kullansın desem?

– Vakit ayırdığın için teşekkürler

+Ben teşekkür ederim, sevgiler saygılar.

Bir şey söyle ?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s