Instagram’da Bir Fotoğrafçı Hikayesi

yaşam

Instagram hayatımıza girdiğinden beri insanların içinde uyuyan fotoğrafçı uyandı. Sahip olduğu filtreler ile fotoğraflara yaptığı katkı ile insanları iyice çekti. Bunun yanında dünyanın dört bir yanından hem profesyonel hem amatör fotoğrafçılar kendilerini sosyal medyada daha fazla ifade etme şansı buldu. Benim gibi bu sanata karşı biraz bile ilgisi olan insanlar için neredeyse bulunmaz bir nimet haline geldi. İlk çıktığında instagram için facebook ya da twitter üzerinden benzetmeler yapılsa bile aslında başlı başına bir sosyal hazine. Özellikle bir seyahate çıkacaksanız arama bölümüne gideceğiniz şehir, ülke ya da her neresi ise yazdığınızda harika bir kaynak önünüze dökülüyor. Yani hastag kavramının gerçekten işe yaradığı ender yerlerden biri.

fotoğraf 1 fotoğraf 2

Bugün ise bu yazıyı yazmama neden olan birinden size bahsedeceğim. Instagram’a öyle bir giriş yaptı ki bir çok haber sitesi ve blog onun haberine yer verdi. Ben de henüz duymayan kalmıştır belki diyerek yazmak istedim. Fotoğrafçı Murad Osman’dan bahsediyorum. Kız arkadaşı ile yaptığı seyahatlerde başlattıkları #followmeto etiketi altındaki fotoğrafları ile gerçekten sıkı instagram takipçileri içinde ses getirdiler. Bir kaç sitede bu fotoğrafların bir kadının gidişini, terk edişini simgelediği söylense de aslında Murad Osman’ın sürekli fotoğraf çekmesinden rahatsız olan sevgilisinin onun elinden tutup çekerek çekiştirmesi ile ilk fotoğrafın çıktığı ve daha sonra bunun fotoğrafçı tarafından devam ettirildiği yönünde.

fotoğraf 4 fotoğraf 3

Son olarak İstanbul’da çektikleri #followmeto fotoğraflarını paylaşan ikilinin bir sonraki duraklarının neresi olacağı merak ediliyor. Eğer takip etmek isterseniz instagram kullanıcı adı muradosmann

fotoğraf 1

fotoğraf 5

Instagram’da Bir Fotoğrafçı Hikayesi” üzerine bir yorum

  1. Geri bildirim: Anonim

Bir şey söyle ?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s