DurumBildirimi 5 tane Aşk Filmi Önerisi

Tavsiyem Var

Sonbaharın yavaş yavaş çekildiği ve yerini kışa bıraktığı günler kapımızda. Yani yakın zamanda en iyi aktivitemiz televizyon karşısına geçip bir şeyler izlemek olacak. Kış günlerinde insan her zaman çıkıp sinemaya gidemiyor tabi. Bu yüzden pike altı, elde kahve sinema günleri bizim için en iyi çözüm önerisi oluyor. İster yanınızda sevgiliniz ile ister tek başınıza izleyebileceğiniz bana göre en iyi 5 aşk filmini sizlerle paylaşıyorum. Hepsinin piyasada dvd’leri mevcut olduğu için ulaşmanız kolay olacaktır.

  • Sweet November : Yakın zamanda twitter’da bol bol tt olacak bu cümle sadece bir cümle olmaktan ibaret değil benim için. En sevdiğim aşk filmleri arasında yerini alıyor. Bağ yok, baskı yok diyenlerin aslında aşkı nasıl kökünden yaşadıklarını gösteren filmlerden.
  • Out of Africa : Kocası tarafından sürekli aldatılan bir kadının taşındığı başka bir kıtada karşısına çıkan aşkı anlatan ve soluksuz izleyeceğiniz bir film. Merly Streep’in yeri sizde de başka ise bu film en iyilerden.
  • Jeux d’Enfants : Aşkın pembe masallar penceresinden değil hayatın tam içinden anlatıldığı sarsıcı bir film. İzlemeyenler listesine alsın ama izlemiş olanlar hatırlayıp tekrar izleyecekler eminim. İki çocuğun aşkından ve hayatlarından yola çıkan harika bir hikaye.
  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind : Hafızanızdan aşkınızı silseler ? Bir ilişkiyi gerçekten bambaşka gözle anlatan bu film vaktinizi boşa harcamayan filmlerden olacaktır. Jim Carrey’in sadece bir komedi oyuncusu olmadığının ispatı olan filmlerden biri.
  • Before Sunrise/ Sunset/ Midnight : Bu üç filmi birbirinden ayıramayacağım için son maddede üç film önerisi birden oldu ama hikayenin başladığı Before Sunrise’ı izledikten sonra üçlemeyi tamamlamak isteyeceksiniz. İlk film yanılmıyorsam 1994 yılında çekildi ve bu sene serinin son filmi Before Midnight gösterime girdi. Koca bir pazarınız varsa bu üçleme size eşlik edecektir.

DurumBildirimi 5 tane Aşk Filmi Önerisi” üzerine bir yorum

Bir şey söyle ?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s