Çekiliş Var !

Hediyemiz Var

Ve beklenen hafta geldi DurumBildirimi yeni çekiliş haftası başladı. Bu hafta hediyem Hakan Günday’ın yeni romanı ‘Daha’ Doğan Kitap yayınevinden çıkan yeni romanı şimdiden çok satanlar listesinde yerini aldı. Katılım şartları yine aynı. Çekiliş son katılım tarihi 5 Kasım Salı saat 21:00 Katılmak için bu postun altına yorum bırakarak aynı zamanda twitter kullananlar #durumbildirimi hastagi ile bu yazıyı paylaşabilir. Instagram kullananlar ise yine #durumbildirimi hastagi ile sitenin fotoğrafını paylaşabilirler. Şimdi tabii yine kitap kahvesiz olmaz biliyorum. Yine kitabı kazanan kişiye yanında Tchibo Brazil Mild hediyemi yolluyorum. Herkese bol şans. Çekiliş anı video olarak hem instgram hem twitter hesabım üzerinden paylaşılacaktır. Herkese bol şans !

fa8d9aa5-5301-4cbb-8690-9af3723dad94

Privat-Kaffee-Brazil-Mild-Vakum-2X250g

 

Daha

Siz bu cümleyi okurken, bir yerlerde insanlar, ülkelerindeki savaş, açlık ve yoksulluktan kaçmak için sonu zifiri bir yolculuğa çıkmaya hazırlanıyor. Ancak bu hikâye o kaçak göçmenlerle değil, onları kaçıranlardan biriyle ilgili. Adı Gazâ. Babası bir insan kaçakçısı, Gazâ da onun çırağı. Henüz 9 yaşında. Yani, hayata ve insana dair, öğrenmemesi gereken ne varsa, hepsini öğrenecek yaşta.

“Doğu ile Batı arasındaki fark, Türkiyedir. Hangisinden hangisini çıkarınca geriye Türkiye kalır, bilmiyorum ama aralarındaki mesafe Türkiye kadar, ondan eminim. Ve biz orada yaşıyorduk. Her gün politikacıların televizyonlara çıkıp jeopolitik öneminden söz ettiği bir ülkede. Önceleri çözemezdim ne anlama geldiğini. Meğer jeopolitik önem, içi kapkaranlık ve farları fal taşı gibi otobüslerin, sırf yol üstünde diye, gecenin ortasında mola verdiği kırık dökük bir binanın ada ve parsel numaralarıyla yapılan çıkar hesapları demekmiş. 1.565 km uzunluğunda koca bir Boğaz Köprüsü anlamına geliyormuş. Ülkede yaşayanların boğazlarının içinden geçen dev bir köprü. Çıplak ayağı Doğuda, ayakkabılı olanı Batıda ve üzerinden yasadışı ne varsa geçip giden, yaşlı bir köprü. Kursağımızdan geçiyordu hepsi. Özellikle de, kaçak denilen insanlar… Elimizden geleni yapıyorduk… Boğazımıza takılmasınlar diye. Yutkunup gönderiyorduk hepsini. Nereye gideceklerse oraya… Sınırdan sınıra ticaret… Duvardan duvara…”
(Tanıtım Bülteninden)

Çekiliş Var !” üzerine 34 yorum

  1. mevsim_normali ‘den selam olsun durum bildirimlerinin en müjdelisi bu çekiliş sanıyorum.

  2. Çekilişiniz hepimize hayırlı olsun:))https://twitter.com/nuraydurmusss/status/395808607851134976

  3. tchibo dan an itibariyle alışveriş yapmış biri olarak o kitap ve kahvede fena halde gözüm var 😀

    Herkese bol şanslar (:

  4. Twitterde paylaştım.Herkese bol şans.)))https://twitter.com/tulay7608/status/396167493091213312

  5. Merhaba, ig de tesadufen gordum sizi ve oradan bloga girdim. Okumak çok keyifli şansımı denemek istedim bi kitap sever olarak! Takipteyim!☺️

Bir şey söyle ?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s