#Diyetteyiz İnsanı Ne Yer?

diyet, sağlıklı yaşam

Ne zamandır diyet ve sağlıklı yaşam yazılarına ara verdim malum. Bir sürü gerekçem var ama tek önemli gerekçem benim bu kafadan biraz uzaklaşmış olmamdı. Neyse bir kaç haftalık aradan sonra eski tempoda diyete ve her şeyden önce daha sağlıklı olmak adına yapılan her türlü aktiviteye geri döndüm. Şaka gibi gelebilir ama özlemişim ben planlı programlı yemeyi, sporu. Sürekli yiyorum, içiyorum falan diyorum ama bu instagram’da çığ gibi büyüyen #diyetteyiz insanları ne yer ne içer kardeşim sorusuna biraz net cevaplar vermiş olayım diye örnek bir günlük beslenmemi sizinle paylaşıyorum. Önemli not bu uygulamanız için değil tamamen fikir almanız için bir paylaşımdır.

Sabah : Diyetteyiz insanları için gece açlığından sonra en önemli öğün sanırım bu öğün. Altta koyduğum fotoğraf tamamen örnek listeye göre sabit bir kahvaltıdır ama o tabakta olan malzemeler ile çeşitlendirilip bir çok değişik şey yapılabiliyor. Hatta çeşitlilik açısından en yaratıcı olabileceğiniz öğün sanırım kahvaltı.

fotoğraf 3

Ara : Hiç azımsanmayacak kadar tok tutan bir öğün. ^tane kuru kayısı ve ceviz su ile birleşince midede nasıl bir balon yapıyorsa artık. Belirli bir süre yemek demiyorum. Üstüne bir türk kahvesi ile taçlandırıyorum. Fotoğrafta yanında duran çikolatayı görüp yanılgıya düşmeyin çoğu diyette kahvenin yanında ufacık bitter çikolatalar verilir.

fotoğraf 1

Öğle : İşte benim için en zor öğün. Sebze ile uzaktan yakından ilgisi olmayan biri için çeşitlendirmekte en çok zorlandığım öğünüm bu sanırım. Ortalama olarak yiyebildiğim sebze sayısı 5 ama çorbadır, salatadır falan derken haftayı tamamlıyorum bir şekilde. Yoğurt ise ilaç gibi geliyor bu öğünde.

fotoğraf 4

Ara: İşte benim vazgeçilmezim. Çikolatalı wasa. Gün içinde yaşadığım tüm ‘tatlı’ krizlerimi wasa&kahve ikilisi ile dindiriyorum. Biliyorum bir çoğunuz başka başka tatlılar geçirdiniz aklınızdan ama #diyetteyiz arkadaşlar biz çikolatalı tart yemeyi sizden öğrenecek değiliz 🙂

fotoğraf 1

 

Ara: Actvia ile zaman zaman yolumuz kesişirdi ama diyet ile beraber bonus olarak gelen barsak tembellikleri için harika bir çözüm. Bunun yanında ekleyeceğiniz bir tatlı kaşığı buğday ruşeymi akşama çok aç girmemenizi sağlıyor.

fotoğraf 3

Akşam: İşte ‘et yemeden doymuyorum kardeşim’ diyenlerin beklediği öğün. Aslında salata lif içeriğinden dolayı sanırım yeterli oluyor doymakta çünkü gerçekten olabildiğince bol hazırlıyorum. Yanına istediğiniz, dilediğiniz eti ızgara olarak ekleyince ekmeklere yer kalmıyor. İlk haftalarda çeşitlendirmiyoruz ama daha sonra eti farklı tarifler ile tüketebiliyoruz.

7d433efaf00811d3dd48ff3c8fb9e0f9

Ara: Bakın bitmiyor yemek. Sürekli bir şeyler tıkınıyoruz 🙂 Günün kapanışı. Ananas ve yarım yağlı süt. Sabaha kadar beni dingin tutan şey sanırım süt oluyor. 33 yaşından sonra çocukluğuma döndüm. Süt içip yatıyorum:

fotoğraf 2

Son : Uyku ! Olmaz olmaz bu işte. Uyumazsan yersin. Bu doğamızın gerçeği. O yüzden gün içinde bol bol yorulun. Ne kadar erken o kadar  iyi. 🙂

3ffbc50facf6065f394987135edbd0ae

Bir şey söyle ?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s