Onun Adı ‘Berkin’ Evlat

yaşam

O kadar uzun cümleler kurduk ki senin hakkında çocuk. O hain kapsül senin küçük vücudunu ve büyük ruhunu vurduğundan beri biz uzun cümlelere sığındık. Tek derdimiz senin yanan canını birilerine anlatabilmekti oysa. Sandık ki biz konuştukça birilerinin kalbine, beynine hakim olan kara bulut dağılır. Birileri seni tanırsa belki güneş senin adının arkasından doğar. Tam 269 gün boyunca birimiz unutsak bir diğerimiz senin adını andı. Sonra bir sabah duyduk ki senin o büyük ruhun bizi bırakmış. Elimize sadece yara almış 16 kiloluk bir küçük beden kalmış. Ne yapacağımızı şaşırdık önce. Uzun cümleler bile acımızı anlatmaya yetmedi. İşte bu yüzden senin bedenini taşıyan vücutta tek bir yürek olup ağırlaşmak istedik. Birilerinin kalbine en ağır şekilde oturmak. Olmadı ama çocuk. Kalpleri siyah olanlara senin beyaz ruhun bile geri adım attırmadı ama bu ne senin ne de seni bugüne getirmiş o güzel ailenin suçu. Zaten ortada suç yok oğlum ortada kocaman bir gerçek var sadece. Bir çocuk öldü!

berkin-elvan-hayata-gozlerini-yumdu-berkin-elvan-kimdir--4151000

Biz artık sana umut veremeyeceğiz belki ama sen o küçük bedenin ve taş gibi ağır güzel isminle bize kocaman bir umut kapısı açtın. Bir ağaç için günlerce sokaklara çıkanların bir çocuk için daha neler yapabileceğini bize sen öğrettin. Şimdi oturduğum yerden bakıyorum da hayattan aldığımız en acı, en gereksiz ders bu oldu be evlat. Keşke sen nefes almaya devam etseydin ama biz bu dersi senin yok olan geleceğinden almasaydık diyorum. Berkin ! Evlat ! Adının bu ülkede binlerce çocuğa, meydanlara, parklara verileceği günler çok yakın. Sen sadece hakkını bize helal et be çocuk. Bizim hakkımız zaten helal ama hakkımızda yok aslında üstünde.

Sen giderken çocuk bu dünyadan belki hayal edemeyeceğin kadar büyük bir iş başardın.Hayallerin neydi ne olmak isterdin bilmiyorum ama sen ve senin büyük ruhun seni özgürlüğün lideri yaptı. Ailenden seni aldılar ama sen ailene büyük bir isim bıraktın. Ben Berkin’in anne ve babasıyım demekten ömür boyu gurur duyacaklar. Biz tarihte seni tanıdığımız döneme denk geldiğimiz için çocuklarımıza seni anlatacağız. Bu sefer cümlelerimiz uzun değil. Tek bir cümle. ‘Bu çocuğun adı Berkin bugün yaşadığın özgürlüğün simgesi’ evlat.

Güle güle Berkin … Umarım huzurla ve o güzel gülümsemen ile ..

Bir şey söyle ?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s