#comeseeturkey

yaşam

Ekran-Resmi-2014-04-17-23.29.58-870x400

 

Son zamanlarda özellikle instagram üzerinden ülkelerin sosyal medya pazarlama faaliyetlerine denk geliyorum. Açıkçası şimdiye kadar olanların içinde Türkiye’nin yaptığı çalışma kadar ilgimi çeken ve başarılı bulduğum olmadı.Şimdi burada belki kendi ülkem olduğu için ayrımcılık yaptığımı düşünebilirsiniz ama gerçekten değil. Zaten projeyi incelediğinizde fark edeceksiniz. Başlatılan kampanyayı geç fark ettim. Sanırım bu aralar sonlandı ama instagram üzerinde #comeseeturkey bir akım haline geldi.

Dünyanın dört bir tarafından gelen en iyi instagram fotoğrafçıları mayıs ayı başından beri ülkemizi gezip bu yerleri fotoğraflıyor ve bunları comeseeturkey etiketi ile paylaşıyor. Etki alanları yüksek olan bu fotoğrafçıların insanlar üzerinde oluşturdukları etkileri zaten alt yorumlardan fark ediyorsunuz. Uluslararası turizm tanıtımların fes, dansöz gibi bizim kültürümüz ile hiç alakası olmayan şeyler ile anılmasından çok rahatsız olan biri olarak bu proje beni gerçekten çok mutlu etti.

İtalya, Endonezya, Danimarka, Amerika gibi birbirinden çok farklı ülkelerden gelen fotoğrafçılar belirlenen rotalarını geziyor blog ve instagram hesapları üzerinden paylaşıyor. İşte bu fotoğrafçılardan bazıları.

http://instagram.com/dariszcahyadidariszcahyadi

http://instagram.com/felecool

felecool

http://instagram.com/grether

grether

 

http://instagram.com/puanindyapuanindya

http://instagram.com/samhorine

samhorine

http://instagram.com/sezyilmaz

sezginyilmaz

http://instagram.com/thomas_k

thomas_k

http://instagram.com/wisslaren

wisslaren

 

Bunun yanında projenin instagram hesabı  http://instagram.com/comeseeturkey üzerinden takip etmeniz mümkün. Cumhurbaşkanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği sponsorluğunda olan bu çalışmanın öncü olmasını dilerim. Bu aralar hepimizin biraz güzelliklerimizi fark etmeye ihtiyacı var.

Bir şey söyle ?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s