Selam Öteki

yaşam

                                                      cd34549e1b409e5ba4ae409c9a3266b8

Merhaba Öteki arkadaşım. Öncelikle şunu bilmeni isterim ki sana ‘öteki’ diyen ben değilim aslında. Sadece seni bana artık öyle anlatıyorlar ve biliyorum ki sana ‘öteki’ kelimesi beni çağrıştırıyor. Şimdiye kadar aramızda hep bir set oldu aslında. Biz seninle hiç aynı masada, ortamda hatta sanal dünyada bile denk gelmedik çünkü gelmemizi istemiyorlar. 

İstemiyorlar çünkü onların en büyük korkusu bizim ne kadar aynı olduğumuzu keşfetmemiz. Biliyorlar ki biz birbirimizi tanırsak sarılacak, kenet olacak ve ayrı kaldığımız her güne lanet okuyacağız. sevgili öteki arkadaşım bizim ayrı durmamızdan beslenen ve bununla güç bulanlar var. Biliyorum senin içinde de o his var. Sen de farkındasın ortadaki yanlışın. Biliyorum sen belki benden daha çok içindesin özgürlük adı verilen tutsaklığın. Biliyor musun benden çok seni kullanıyorlar aslında. Ben onlar için kaybedilmiş, yok sayılmış olanım ama sen ellerinde tuttukları dayanaksın. Sen olmadığın anda sen bana bir adım attığın anda artık olmayacaklarını biliyorlar. Sakın yanlış anlama illa sen bana adım at demiyorum ben zaten sana bir adım attım ortada seni bekliyorum diyorum.

Ben evin kötü çocuğuyum öteki arkadaşım. Ben sevilmeyenim. Peki şimdi sorarım sana evdeki bir çocuğunu sevmeyen, öteleyen, yok sayanın diğer çocuğunu yani seni gerçekten çok sevdiğine inanabilir misin? Annelik ya da babalık duygusu çıkarlara göre işler mi? Gerçek sahiplenici ruh hataları ile tüm herkesi sarmaz mı? Peki kardeşin bu kadar yok sayılırken evin tek çocuğu gibi davranmak içine siniyor mu? Benim sinmiyor. Sinmez. Hiç hata yapma lüksün olmayan bir sahiplenici tavır sana gerçekten kendini güvende hissettiriyor mu?

Hayata bir kere geliyorum sevgili öteki arkadaşım ve iyi ihtimalle 80-90 sene nefes alacağın bu hayatı tek başına, ayrı, üstümüze vazife olmayan görevlere malzeme olarak yaşamak bana çok koyuyor. Benim tarafım yok. Ben ortadayım. Ben seni bir tarafa değil ortaya davet ediyorum. Ne dersin öteki yarım benimle oynar mısın?  

Bir şey söyle ?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s