Fotoğraf Severlere Tavsiye

Tavsiyem Var

Fotoğraf sanatına ilgili olanlar için bir tavsiyem var. Eğer internette bu konu üzerine sürekli araştırma yapan ve farklı sanatçıları takip etmeyi seven biriyseniz apple store bizim için harika bir kapı aralamış. Dünyanın dört bir yanından fotoğraf sanatçıları portfoliyolarını app store üzerinden ücretsiz uygulamalar ile yayınlıyor.

Yapmanız gereken şey çok basit. Arama bölümüne portfolio yazıp süzgeçten fotoğraf kısmını seçmek. Sadece fotoğrafçıların kişisel sayfaları değil aynı zamanda birçok fotoğraf festivalinin arşivlerine ulaşmak mümkün.

Bu sanat içinde her farklı göz insana başka bir vizyon katıyor ve insan böyle zamanlarda gerçekten teknolojiye teşekkür ediyor.

Bizim ülkemizden olan fotoğrafçılara çok fazla rastlamadım ama eminim zamanla bu akıma ayak uyduracak isimler olacaktır.

Ağırlıklı olarak moda fotoğrafçıları bulunuyor olsa bile biraz derin araştırmaya girerseniz çok zengin bir dünya sizi bekliyor.

DOROTHEA LANGE'in bir sözü vardır. Fotoğraf makinesi insana, fotoğraf makinesi yokken nasıl bakılması gerektiğini öğreten bir aygıt. İşte bu yüzden her baktığımız fotoğraf ayrı bir bakış açısı getiriyor sanki.

Nesneleri yalnızca ne olduklarına göre değil, başka ne olabileceklerine göre fotoğraflayan insanların işlerini görmek gerçekten keyifli.

 

Bir şey söyle ?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s