İzmir İçin Festival Zamanı

Uncategorized

Kısa film dediğimiz zaman artık Türkiye’de bir öncü görevi gören İzmir Kısa Film Festivali’nin bu yıl 15. yılı. Ülkemizde kısa filmlere uluslararası dalda ödül veren ilk kısa film festivali olma özelliğini taşıyan etkinlik, ilk olarak 2000 yılında düzenlendi, o günden bu yana Türkiye’nin en saygın film festivallerinden biri haline geldi.

Bu sene özel etkinlikler içinde hayatının 60 yılını sinemaya adayan, Atıf Yılmaz, Ertem Eğilmez, Halit Refiğ, Metin Erksan, Ömer Kavur, Ömer Lütfi Akad ve Yılmaz Güney gibi usta yönetmenlerle, Susuz Yaz, Yılanların Öcü ve Gecelerin Ötesi gibi, Türk Sineması’nın çok önemli yapımlarında çalışan Yeşilçam’ın “Godzilla” lakaplı efsane set amiri Selahattin Geçgel anılarını paylaşmak için festivale geliyor.

 

15 yıldır İzmir’lilerin ilgi ile takip ettiği ve alanında fark yaratan bu festivalin başka organizasyonlara örnek olması ise kişisel dileğim. İzmir’in sanata daha yakın günler geçirmek istediği böyle gerçekleşen etkinliklere olan ilgisinden belli oluyor aslında.

1-5 Kasım 2014 tarihlerinde gerçekleşecek festivalin ayrıntılı programına Program | UiKFF – IISFF linkinden ulaşabilirsiniz.

 

 

Bir şey söyle ?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s