#minipost

mini post

IMG_1923.JPG

Bugünün konusu “mutluluk” olsun mu? Maddesel olmayan şeylerin özellikle duyguların matematik ile anlatılması hep garip gelmiştir bana. Eğer “ver oradan 500 gr mutluluk, üzüntü, heyecan vs” gibi bir cümle kurmak saçma ise aynı cümleyi azlık çokluk ile anlatmakta bana bir o kadar garip geliyor.

Bir olay karşısında “az mutlu” olmak nasıl garip bir durum. Yaşadığımız her olayda sanki gökkuşağının doğduğu noktayı bulmaya çalışır gibi imkansız mutlulukların peşinde gibi davranıyoruz. Oysa gökkuşağına yürüdüğün yola, sana eşlik eden doğaya ya da elinde tuttuğun başka bir mutluluk kaynağına en büyük haksızlık bu.

Bakmayın büyük büyük konuştuğuma aynısını yapmasam durum tespiti yapmam bu kadar kolay olmazdı. Bir gün bir kitapta alıntı okumuşum. Aynen şöyle der; Sadece mutlu olmak istesek kolay olacaktı ama biz başkalarından daha mutlu olmak istiyoruz. Bu da oldukça zor çünkü onları daima olduklarından daha mutlu sanırız. Belki en doğru tespit budur. Belki mutlu hayat sadece özümüze odaklanmakla mümkün olur. #durumbildirimi #minipost ile iyi geceler diler. Bugün neden mi bu konu? Mutluyum !

Bir şey söyle ?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s