O 2015 Buraya Gelecek

yaşam

Güzellik yarışmasına katılmış kraliçe adayı gibi yeni yıl dileklerim yok açıkçası. Artık dünya barışına, çocukların hasta olmayacağına, ölümcül hastalılara çare bulunacağına, yunusların öldürülmeyeceğine ya da ormanların daha iyi korunacağına karşı inancım yok. Hatta toplumsal düzeyde hiçbir yeni yıl dileğim yok bu sene. Ben 2015 yılını kendime ayırdım. İster siyasiler birbirini yesin isterse dünya yansın ben 2015’e sadece kendi çıkarlarım doğrultusunda dileklerle gireceğim.

786746892893a3f64be42971bc33d193

İşte Özge Doğan’ın 2015 dilek listesi. Artık Noel baba mı getirir, evren mi çalışır, ilahi güç mü yardım eder bilmem ama 365 gün sonunda o dileklerin hepsi buraya gelecek arkadaş!

 • Yüksek motivasyon: Hayatımdaki her şeye dair her zaman kullanılmak üzere, bol yedekli, mümkünse hiç bitmeyen motivasyon istiyorum.
 • Daha çok oku: Dijital harflerden daha çok kağıda basılmış harfleri okuyacağım bu sene. Eskisi gibi haftada 1-2 kitap bitmeden rahat etmeyeceğim.
 • İyi beslen: Diyet kelimesini hayatımdan komple çıkarıyorum. Bunun için para harcamayı ya da arama motorlarını taciz etmeyi bırakıyorum. Sadece bedenime sağlıklı olduğuna inanmadığım hiçbir şeyi sokmayacağım. O buzdolabı temizlenecek.
 • Hareket et: Spor salonlarına para saçmaktan yorulmuş bir birey olarak bu sene doğaya dönüyorum. Doğanın bize verdiği yağmuru, karı, güneşi kabulleniyorum ve tüm fiziksel aktiviteleri dışarıda yapmak istiyorum. Klimalı salonlarınız artık umurumda değil.
 • Daha çok yaz: Geç buldum erken kaybetmeyeceğim. Basılmayan kitabıma inat bu sene daha çok yazacağım. Basılana kadar yazmaya devam edeceğim. Kendimi en çok yazı konusunda eleştireceğim ama bunun yanında yazarak mutlu olduğumu hiç unutmayacağım. İlk kez bir hayalimden vazgeçmeyeceğim. (Dijital harfleri yazma anlamında görmek zorundayım ikinci madde ile çelişmesin. )
 • Çocuk Ol: Hayatımda genç kalmak için çok büyük bir şans var. Kızım! Onunla 2015 senesini daha çok çocuk olarak, şımararak geçireceğim. O büyüdükçe ben genç kalacağım.
 • Aşkını Besle: Sevgilimi unutmuyorum! Bu sene ‘doğru an’ diye bir an olmadığını hatırlayıp ona olan aşkımı, sevgimi ve bağlılığımı daha çok dile getireceğim ama bu konuda birazda karşılık bekleyeceğim 🙂 Bu sene aşkı daha doya doya yaşayacağım.
 • Dost ol : Arkadaşlarım ve dostlarım ile geçireceğim her anın biraz daha fazla olması için uğraşacağım. Kabuğuma çekilmeyeceğim ya da kabuğuna çekilmesine izin vermeyeceğim.
 • Seyahat Et: Durağan geçen 2014 yılının tüm acısını bu sene çıkartmak istiyorum! O miller buraya gelecek 🙂 Başka ülke yetmez artık başka kıtaları görmek istiyorum. Leyleği değil bu sene kendimi havada görmek istiyorum mümkünse.
 • Yolun Yarısı mı: Biri bu sene 35 mi oluyorsun dedi? Yolun çeyreği bitti yani. Yaştan bağımsız hayata olan inancım bu sene bir kez daha artıyor o zaman ama bu sene doğum günümde çocukluğumdan beri ilk kez yaşım kadar mum üfleyeceğim. Her geçen seneye şükür ederek.
 • Farkında Ol : Bu sene farkında olacağım. Çevreme, topluma, insanlara karşı daha farkında ve daha taşın altına elini koyan biri olacağım. Hayır bu yazının başında yazan bölüme ters düşmüyor. Ben yapabileceğimin en iyisini yapmaya devam edeceğim.

İşte benim 2015 yılım böyle! Bu blog burada durduğu sürece göreceğiz ne kadar başarılı olacağım bakalım. Ben hayalleri severim en çokta gerçekleşmesi bana bağlı olanları. İşte bunların hepsi bana bağlı!

Bir şey söyle ?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s