#kültürparktayız

25 nisan 2015, izmir, izmir büyük şehir belediyesi, kültür park, kültürparktayız

İzmir için Kültür Park’ın anlamı büyüktür. Herkesin çocukluğuna bir yerinden dokunmuş bir yerinden ruhunda iz bırakmıştır. Daha önce birçok yazımda kültür parka dair hissettiğim şeyleri yazmıştım. Bugün yazacağım yazı ise daha fazla umut dolu. İzmir’e emek veren isimlerden biri yakın zaman önce Kültür Park ile ilgili bir etkinlik açtı sosyal medyada. #kültürparktayız etiketi ile Facebook’ta sayfayı görebilirsiniz. İzmirli gençler olarak hepimiz Tamer Varis gibi o parkın artık yaşamasını istiyoruz. Şehrin tam kalbinde yer alan bu güzel alanın İzmir’e yakışan bir alan haline gelmesi hepimizin isteği. İşte bu isteklerimizi duyurmak amacı ile 25 Nisan 2015 günü biz İzmirliler parkımıza gidiyoruz. Fuarın başka bir alana taşınması ile artık sahipsiz kalan bu güzel alanın İzmir’e tekrar kazandırılması için sesimizi duyurmak istiyoruz. Tamer Varis aynı zamanda parkta neler istediğimizi de sormuş gurupta. Ben bir iki madde ile kendi isteklerimi yazıyorum şimdi ve o tarihe kadar neler yapılabilir diye daha çok kafa yoracağım. İzmir’e gönül vermiş, İzmir’de olan, olmayan herkesi o gün oraya bekliyoruz. Katılamayacak ve İzmir’i uzaktan sevenlerden ise bol bol sosyal medya desteği istiyoruz. Bizi yalnız bırakmayın.

683160118714

Öncelikle şunu bilmek gerekiyor. Burada tam 420.000 m2 alandan bahsediyoruz. Bu alan içinde 14 tane kapalı sergi salonu ve 4 tane konferans salonu hali hazırda var. Ben kültür parkın artık adına yakışan şekilde şehrin sanat yüzü haline gelmesini istiyorum. Ayrıca yılın büyük bir bölümünü sıcak hava ile geçiren şanslı bir şehir olarak park içindeki gereksiz ‘pavyon’ diye adlandırılan binaların yıkılmasını isterdim. İzmir’i festivallere,şenliklere, açık hava pazarlarına, garaj satış alanlarına, outdoor spor alanlarına, açık hava konserlerine, sadece kitap okuyup kahve içmek için çimlere kavuşturacak tek alan burasıdır. Kültür park genç bir yapıdır ve gençlerin ana merkezi halini almalıdır. Ulaşım olarak bu kadar elimizin altında olan bir yerin bu kadar şehir insanından uzaklaştırılmış olması çok üzücü. Bugün izin verilse eminim birçok marka ve isim o alanda imzası olsun isteyecektir. Binalaşmaya izin vermeden en basit hali ile yiyip, içip, eğlenip, gezip, dinlenip, vakit geçirmekten zevk alacağımız bir yer haline gelsin istiyorum. İçinde güvenli şekilde yürüyebilmek istiyorum.

izmir_kulturpark_kosuyolu

Bugün yurt dışı seyahatlerinde herkesin hayranlıkla anlattığı parklardan çok daha öncesinde sahip olduğumuz bu parkın belediye tarafından gençlerle beraber çalışarak tekrar İzmir’e kazandırılması en büyük dileğim. Umarım çimlerinde üzerinde bir şeyler içerken performans sanatçılarına izleyeceğim ya da eğlenmek için başka yeri düşünemeyeceğim bir yer haline gelir. Artık medeni bir şehir olmanın sadece bir partiye oy verip vermemek ile ilgili olmadığını, böyle projeler ile anca medeni seviyeye gelebileceğimizi anlarız umarım. Bu harekete imza atan herkese şimdiden teşekkürler.

706283074235

Görüş ve destekleriniz için facebook grubunun linki: https://www.facebook.com/events/615773291887436/

Bir şey söyle ?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s