Gelecek 100 Yıl İçin

yaşam

Bazı konular var ki üstünde vardır ya da yoktur diye konuşmadan önce ya çok iyi araştırmak ya da gerçekten şahit olmuş olmak gerekiyor. Özellikle Türkiye gibi tarihi ile neredeyse her gün hesaplaşması gereken ülkeler için bu çok daha hassas bir konu. İster soykırım diyin ister sözde soykırım diyin tarafınız ne olursa olsun her yıl bu ülkenin içinden çıkamadığı bir konu haline geldi.

performance-1-1024x671

Özellikle bu tarz tarihi hesaplaşmalar yerine her zaman yarını düşünmek ve artık yarın için hareket etmek gerektiğini düşünenlerdenim. Oldu ya da olmadı bilmiyorum ama bundan sonra barış içinde yaşamak için uğraşmak çok daha elle tutulur bir hareket olarak geliyor bana. İşte bu düşüncem ile paralel bir etkinlik yapıldı geçenlerde. Hem de burada ülkemizde değil kilometrelerce uzakta NewYork’ta. Türkler adına tüm dünyada faaliyet gösteren bir platform olan Turkic Platform bu sene 250 dansçı ile beraber Ermeni kardeşlerine geçmiş 100 yılı bırak gelecek 100 yıl için el ele olalım mesajı verdi. Türkler ve Amerikalılardan oluşan bu dans grubunun meydanda yaptığı dans benim için bir umut ışığı.

performance-5-1024x680

Özellikle meydanlarımızda özgürce bir araya gelemediğimiz bu günlerde bir yerlerde bizler adına mesaj veren birilerini görmek beni mutlu etti. Bazen kabullenişleri, inatları, özürleri, bir kenara bırakıp sadece yarın için çalışmayı öğrenmek gerek.

Bir şey söyle ?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s