#minipost 

yaşam

Başkasının gözündeki “sen” için yaptığın her şeyi çöpe at. Onlar “sen” değil. Onlar sadece başkalarının sen kurgusu. Sana bunu işlediler. Belki daha güzel ol dediler belki daha başarılı. Belki evde oturma dediler belki çalışma evinin kadını ol. Bunu başkaları istedi ve sen istediğini sanıp yaptın. At hepsini çöpe.

Gerçek iç huzuru yakalamak hatta yaşamak istiyorsan git kendini dinle. Ben dinledim. Onlarca şey buldum biliyor musun? Ufak tefek şeyler ama aslında beni mutlu etmeyen sadece başkasını mutlu etmiş şeyleri kopyaladığımı gördüm. İnsanız. Elbet birilerinden etkileneceğiz ama hiçbir şeyi başkasının gözü için yapma. Git kendi gözünün içine bak. Hırsın kendinle olsun. Başkası gibi olmaya çalışırken aslında sadece komik olunduğunu bil. Aynı işleri yaparız zaten kaç tane iş var ama önemli olan kendi stilinle yapmak. Senin olmayan hiçbir cümleyi kurma. Bu şive taklit etmek gibidir. Kötü taklit güldürmez. Git kus. Sana içten içe işlenmiş topluma ait olma duygusunu kus. Git kendin ile beslen, sindir.

Hayatını sadece 24 saatliğine tersine çevir. Kahveni sadeyse sütlü iç, asla yemem dediğin şeyleri tat, saçını diğer taraftan ayır, evde seni çok rahat ettiren pantalonunu dışarıda giy, bağcıklarını ters bağla, sokağın diğer tarafından çık aklına ne geliyorsa tersini yap. Tersini görmeden düzü neresi nasıl bulacağız? Hatalarını konuş. İlla başkası ile değil. Al kağıdı yaz! En son ne zaman kalem tuttun. El yazını unutma. Ne olur artık sadece “sen” ol. Seni tanıt. Başkalarının görüşleri için yaptığın şey sadece ulaklık. Hadi git kus. Eylemi kötüdür ama sonu rahatlatır.

#minipost ve bu yazıya dair bir alıntı Var olduğum için: Yaşıyordum: Hissedebiliyordum: Varlığımın kaynağı o gizemli tekliğin mührü olan kişiliğimi koruyabiliyordum.

AZIZ AUGUSTINE #durumbildirimi

 

Bir şey söyle ?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s