Bazı İnsanlar

yaşam


Yazılı iletişimin en çok kullanılan kalıbı olabilir “bazı insanlar” Doğrudan adrese yollanamayan her eleştiri, dalga, duygu vb durumlar “bazı insanlar” kalıbı ile dökülüp gidiyor.

Peki kim bu bazı insanlar? Biz neden bu insanlarla sorunlarımızı çözemiyoruz? Neden cümlelerimizde yer edecek kadar önemli durumdayken bir sorun olarak görüp çözüme gitmiyoruz. Cevap mı? Çok basit. Biz aynayı karşı tarafa tutmayı seven, egolu, haklı insan gömleğini çıkaramayan canlılarız. Hatta o kadar ki bu yazıya hak veren “bazı insanlar” bile “bazı insanlar hariç” diyeceklerdir.


Elbette hayatın içinde herkesi seven, sayan bir portre çizmek günümüzde pek inandırıcı değil. Aslında bakarsan doğamıza ters ama yine de bazı konuların hayatlarımızda kocaman olup taşlaşmasını kendimize yaptığımız en büyük haksızlık olarak görüyorum. İnsan ilişkileri anlamında hayatın anahtarını aramaya gerek yok. Anahtar karar ortada. Seviyorsan git konuş bence, sevmiyorsan hayatında tutma bence. “Bazı insanlar” için harcadığımız her saat, dakika ya da günde hayatımıza daha hayırlı insanlar katabilir hatta hayırlı insanların yazdıklarını, paylaştıklarını okuyabiliriz. Bırakınız bazı insanlar gitsinler. Siz birilerini özgürleştirmeden özgür olamazsınız.


Çözümü olmayan konular vardır. Olduğu gibi kalmalıdır bazen. İşte o noktada özgürleşmenin yolu “bazı” kalıbından kurtulmaktır. Yüzüne iyisi ile kötüsü ile rahatça konuşamadığınız kişiler ile ayağınıza taş bağlamayın. Bırakınız gitsinler bırakınız özgür olsunlar.

Bir şey söyle ?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s