Akıl Tutulması

yaşam

534fcd3f79cf032dbb6ffcfb1c7eca3e

Konuş, paylaş, haykır, yaz, oku, bir daha oku, fotoğraflara bak, acıya tanık ol! Sonuç? Elimizde kalan kocaman bir akıl tutulması. Şu son 3 ay bana gösterdi ki cahilin akıl tutulması çok daha fenaymış. Hele cahilin eline klavye varsa seni yaşadığına, yaşayacağına pişman edermiş. İnsanlığını sorgulatırmış. Bakın silah demiyorum alt tarafı klavye diyorum. Ellerindeki telefondan daha az akıllı olan insanların birbirlerini nasıl örgütleyerek saçma sapan işlere kalkıştığını görüyoruz bugünlerde.

Bir trollün çıkardığı ‘şunlar hdp’ye oy verdi’ haberi ile beraber dizi seti evlerini basan, telefonda kürtçe konuştu diye adam döven, en çok ben üzülüyorum ben ben ben diye bağırmak için saçmalayan bunun dışında Kurt Cobain belgeselini Kürt Cobain diye anlayıp okul taşlayanlardan bahsediyorum evet. Sözde hizmet ettikleri ‘ülke sevdası’ amacı ile yola çıktıklarını sanıp aslında cahillikleri ile şehide ve ailelerine, topluma çok daha fazla zarar veren insanlardan bahsediyorum.

Bakın ben derin devlet nedir bilmem, siyaset ile ilişki kendime yakın bulduğum ve büyütüldüğüm ideolojide inandığım partiye oy vermektir. Kişisel kamuoyuna inandığım için dost meclisinde görüşümü söylerim, tartışırım. O kadar! Bundan fazlasına kalkıştığımda gaz yediğim için benim elimdeki tek anayasal dayanağım bu. Şimdi biri bana açıklasın bu dizi setleri basan, parti binaları yakan, gazete taşlayan grup bir ağaç için ses çıkaran ‘vandal’ dediğiniz gruptan çok mu daha haklı? Neden bu gruplara ‘git oyunu kullan kardeşim fazlasını yapma’ diyen yok. Yok çünkü amaca hizmet ediyorlar.

Nedir amaç? Ben bu ülkenin başını yıllardır tam olarak yiyemedim son bir şey kaldı o da bunları birbirine kırdırmak diyen ve sözde abdestleri ile günahsız şekilde bizleri izleyenler. Türkü, Kürdü tartışmıyorum ben. Tartışılacak bir durum yok. Ortada siyasi bir terör örgütü ve siyasi bir parti var. Bunların ikisi de birbirine düşman gözüken kardeş takımlar. Amaç pastanın en büyüğünü yemek.

Bize yaşattıkları akıl tutulmasını da şöyle açıklayayım; Aynı cümle içinde ‘tamam ne istiyorlarsa alsınlar, toprak onların olsun canlar gitmesin’ diyor hemen arkasından ‘Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının kanla, canla, başla aldığı bu kutsal topraklardan bir metre verilir mi be’ diye devam ediyorsun. Alsın 400 vekili başına çalsın yetti diyorsun. Sonra ‘nah alırsın’ diye haykırıyorsun.  Pkk ile kürtler aynı şey değil diyorsun Hdp’ye oy verdiniz hepsi pkk’lı diyerek ekliyorsun. Sonra Hdp katkısı ile rafa kalkmış olan başkanlık sistemine karşı sevinç çığlıkları atıyorsun. Ülkeni seviyorsun faşist oluyorsun, Cizre’de ölen kadına çocuğa üzülüyorsun vatan haini oluyorsun.

Bize bu saatten sonra anca ekmeklerimize antideprasan eklerlerse düzeliriz gibi geliyor. Yaşadığım acının samimiyetini kendi kendime sorguladığım saçma sapan günlerin içindeyiz. Çözüm? Yok! Bunu kabul edelim mi? Bizde çözüm yok. Sadece bu acıyı unutturacak daha büyük bir acı var. Yeni haber değil bu! Bu ülkenin ‘fıtratı’ bu! Acılar, siyasi sorunlar çözümlenmez sadece başka bir sorun ile unutturulur.

Siyaset, insanları kendilerini gerçekten ilgilendiren konularla haşır neşir olmaktan alıkoyma sanatı işte. Walter Lıppmann’ın çok güçlü bir sözü vardır. ‘Başarılı gözüken politikacılar özgüvensiz, ürkek adamlardır. Siyasette ilerlemelerinin nedeni, taviz vermeleri, rüşvet vermeleri, kandırmaları, kazıklamaları yahut da seçim bölgeleri dahilindeki zorlu ve tehlike arz eden unsurları manipüle etmeyi başarmalarındandır’

Bir şey söyle ?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s