Sizin Renginiz Siyah

yaşam

  Dünya her hücresinden sarsılıyor. Her gün bir yerlerde sadece yaşamaya devam eden insanlar yitip gidiyor. Hiçbir dini, siyasi duruşu ayrışmadan sadece o an orada oldukları için ölümle tanışıyorlar. Maça gittiği için, arkadaşları ile yemeğe çıktığı için, metroda eve gitmeyi beklediği için, sevdiği müzik grubunu dinlediği için ölüyorlar. Ya da bir arada, elele BARIŞ diye bağırdıkları için ölüyorlar. Kimse ölmesin diyen de ölüyor ben hiç bu konulara karışmam diyen de. 

Siyasi, dini, politik ne olursa olsun bir nedenle teröre kurban giden insanların hayatt hikayelerine bakıyorsun rengarenk, cıvıl cıvıl. Bir kere ya eğlenmeyi biliyorlar ya da gülmeyi. Kocaman gülümsemeleri miras gibi işliyor benim ruhuma. Oysa bu gülüşleri hiç gülemeyenler öldürüyor. Hiç arkadaşları ile bir maçta kol kola girmek nedir bilmeyenler ya da sevgilisi ile sevdiği grubu sahnede izlemek nasıldır bilmeyenler. Aile ile yenilen sıcak yemeklerin güzelliğini bilmeyenler. Bir iş için tüm gün çalışıp sonra evine dönerken sana kucak açan metro koltuğunun rahatını bilmeyenler. Sadece kendi mutluluğun için değil tüm ülkenin, dünyanın barış içinde kalması için çalışmayı akılların ucuna getirmeyenler. Çünkü onların beyinleri uyuşuk. İnandıkları yaradanın yarattığı canlara zarar vererek sonsuz mutluluğu garantilediğini sanan cahil beyinler. 
Sizler inandığınız yaradanın bahşettiği nefesi siyah renginizi saçmaya harcarken bu dünyayı rengarenk boyamaya devam edecekler. Siz istesiz de istemeseniz de bu dünya barışın renkleri ile tanışacak. Bizler sevip, aşık olup, sarhoş olup, sahip olup mutlu olurken sizler kendi siyahlarınızda kaybolacaksınız. Ve bir gün ilahi adalet gerçekten işlediğinde sizler için çok geç olacak. Korktuğunuz ateşi bu dünyada nefes alırken tatmanızı dilerim. 

Bir şey söyle ?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s