Sen 2016’sın Kendine Gel

yaşam

  
Yok öyle artık güzellik yarışması kızı dilekleri falan. Anladık ki bu Santa bu işi bilmiyor. Öyle duygusal vedalar ile giden yılı yolla yok büyük umut cümleleri ile yeni yılı karşıla falan işlemiyor kardeşim. İşte bu yüzden felsefemiz baştan atarı, azarı vereceksin bak nasıl oluyor. Hem bu Noel Baba bizim Nasreddin Hoca ile aynı topraklardan değil mi? Bak hoca testi kırımadan nasıl yapıştırıyor tokatı. Şiddete karşıyız elbet ama bazen “geliyor bak terlik” kıvamına geliyoruz yani. 

Bak güzel kardeşim 2016 bize daha ilk günlerinden hatta yılbaşı gecesi alkolü kandan temizlenmeden garip garip şeyler yaşatma bir kere. El insaf canım. Koca koca devlet bile tatil yapıyor 1 gün az izin ver kendimize gelelim.

Tamam biliyoruz mevsimler art arda gelecek zaten ama ne olur mayısta kaban, aralıkta tişört giydirme yani. 

Zaten yılda iki kere saati oraya al ileri it derken yurdum insanı jetlag kafası yaşıyor. Seçimler vs bile erteleniyor yani. Şahsi fikrim cahil kadar okumuş, okumuş kadar aydınların da siyasetten uzak duracağı, alın şu topu arka sokakta oynayın dediğimiz bir yıl rica ediyorum. 

Bir kere baştan anlaşalım bu yıl gençlere dokunmak yok. Hele güzel gülen gençlere sakın ilişme. Zaten çok azaldık bu yıl bari sen yapma. 

Tamam biliyorum belki bir an da mucizeler sunamıyorsun bizlere ama bari derdi yanında getiriyorsun bir iki de çare al be yanına. 2015 çok yaşlandırdı ülkeyi yok mu şöyle neşemizi bulacağımız bir şeyler? 

Canlı algısının sadece insandan çıkıp tüm canlılar kapsadığı günler yakın mı mesela? Unutma onu da getir. 

Bak sevgili 2016 bizi dinlendirecek, kendimize getireceksen falan gel inan fazlasına halimiz kalmadı. 

Hem çift sayıları çok severim ben. Biliyorum iyi niyetli bir arkadaşsın. Bırak senin için özgürce yazabilsin gazeteler bırak özgürce oynasın kalemler ki iyiliğin de yer bulsun dört bir tarafta. Yoksa Can’mı dayanır? 

Şimdi diyeceksin ki iyi ama 2015’in acısını benden çıkartıyorsun bu kadar olmaz. Sen de haklısın ama yorgunuz anla. Biraz kıyak istiyoruz o kadar. Bak adres karışmasın diye yine yazıyorum. 36° – 42° Kuzey enlemleri, 26°-45° Doğu boylamları. 

Bu kadar şey içinde kendime kıyak yapıp koca bir liste yapardım ama olsun en iyisi sağlık olsun gerisi gelir. Değil mi? 

Bir şey söyle ?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s