“Yeni Seksi” Tanımı

yaşam
Her yeni yılın gelmesi ile beraber en çok konuşulan konulardan biri Pirelli takvimi oluyor. Kadını estetik yönü ve üstünlüğü ile ele alan ve sadece fiziken değerlendiren yaklaşımları neredeyse 50 yıldır her sene gördük, tanıklık ettik. Bu sene ise Pirelli yeni seksi tanımını yaptı ve takvimlerinde estetik görünüşleri dışında hayattaki güçlü, zeki, fark yaratan çizgileri ile ses getiren kadınlara yer verdi.
 
 

Başarı ve zekânın değişen dünyada artık ‘yeni seksi’ kabul edildiğini düşünen Pirelli’nin 2016 konseptinin tamamı Leibovitz’e ait.

Gerçek seksiliğin güçten geldiğini vurgulayan çekimler tüm dünyada çok ses getirdi. Takvimde yer alan başarılı kadınlar arasında; Oyuncu Amy Schumer, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin İyi Niyet Elçisi Yao Chen, Naked Heart Russia Yardım Vakfı’nın kurucusu Rus top model Natalia Vodianova, dünya sıralamasında bir numarada yer alan kadın tenisçi Serena Williams ve performans sanatçısı Yoko Ono gibi isimler bulunuyor.

Estetik algısının bedenden güce ve zekaya kaymasının tek örneği olmasa bile en güçlü örneklerinden biri oldu Pirelli. Kadını cezbeden bir varlıktan öteye ‘insan’ noktasına taşınması açısından tüm dünya medyasının takip ettiği markaların bu tarz girişimleri çok önemli.

 
Kamera arkası çekimleri, tüm fotoğraflar ve daha fazlasına erişmek için tık. pirellicalendar.pirelli.com/en/the-cal-2016/home

 

 

 

 

 

 

Bir şey söyle ?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s