Hayal Kurmanın Gücü 

yaşam

  
Biri size “hayallere inanır mısınız” diye bir soru sorsa ne düşünürsünüz? Ya soruyu yönelten kişinin bu dönemde romantik ruhunu koruduğunu ya da hayallerin çocuk işi olduğunu mu? Yoksa hayallerin bile maddesel ihtiyaç listelerine dönüştüğünü mü fark edersiniz? 

Peki ben size “hayallerin gücüne inanır mısınız” desem. Burada beyninizde fotoğraflar haline getirin, onları evrene postalayın gibi bir çabadan bahsetmeyeceğim. Bir çocuk üstüne hayal kurmanın nasıl etki ettiğini anlatacağım. Aslında bunu sadece iki gündür deniyorum. Biraz hastalıktan, biraz evde kalmanın verdiği enerji deposundan dolayı uykuya ve yemeğe direnen bir kızım var. İki seferdir onu bir hayal dünyasına çekiyorum. İlk olarak hayalin sonunda bizi çok acıktıran bir yöne doğru yönlendirdim konuştuklarımızı. Ve hayalin bitiminden sadece birkaç dakika sonra çok acıktığını söyleyerek koca bir kase çorbasını içti. 

Uyku vakti geldiğinde (ki gündüz 4 saat öğle uykusu uyumuş bir canavardı) ormanda keşif ile ilgili bir hayal kurduk. Ağaçlara tırmandık, kulelere çıkıp gökyüzünü izledik, çeşitli hayvanlarla tanıştık, gölde su şakası yaptık, meyve topladık vs derken hayalin sonunda gerçekten çok yorulduk, son cümleyi uyumak üzere eve gittiğimizi söylerek bitirdik. Sonuç 3 dakika sonra “anne çok yoruldum uyuyorum” cümlesi ile uyudu. Şimdi buna rastlantı diyebiliriz. Denk gelmiş, bir daha dene olmaz diyebiliriz ama ben onun gözünde hayal kurmanın iyi gelen etkisini gözlerimle gördüm. 

Hayal ya bu. Hani denemesi bedava. İlla çocuğun olmasına da gerek yok. Belki çok kötü giden gününü değiştirir bir dene derim. 

Bana inanmazsan bak Picasso demiş ki; Hayal edebildiğiniz her şey gerçektir. 

Hayal Kurmanın Gücü ” üzerine 3 yorum

Bir şey söyle ?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s