Denge Formülü 

yaşam

  
İnsan kendi hayatına yabancılaştığı zaman cümleleri ile belli ediyor kendini. Bunu ise iki türlü yapıyor. Ya çok fazla ben demeye başlıyor ya da çok fazla sen, o, onlar. 
Kendinden kaçısı ya “ben” ile saklıyor ya da başkalarının hayatlarını kendine maske yapıyor. Biliyor ki ne kadar çok başkası üzerinden konuşursa o kadar az “sen” diyen olur. Ya da o kadar çok “ben” diyor ki karşısındaki ona dair hiçbir şeyi merak edemez hale geliyor. 
Oysa denge en çok bu noktada değer kazanıyor. Kendini başkası ile gölgelemeden ama kimseye yabancılaşmadan yaşamaktan. Biz aynı hayatı farklı nefeslerle yaşıyoruz. Dinamiğimiz farklı. Ne bir başkasından beslenmek ayıp ne de bir başkasının senden beslenmesine içerlenmek doğru. Her şeyin temeli kendini kabullenmekten geçiyor ama bu kabulleniş körü körüne olmayacak. Olursa gelişimin, değişimin önü kapanıyor. Yani dostlar hayat karmaşık değil aslında. Karmaşık olan denge formülünü unutmak. O formülü yaydın mı hayatına gerisi geliyor.
 Aforizmalar kitabında COLETTE şöyle bir sözü var. Geçmişimi seviyorum. Bugünümü seviyorum. Sahip olduklarımdan utanmıyorum ve artık sahip olmadığım için üzülmüyorum. Ne dersiniz formul bu olabilir mi? #minipost #durumbildirimi 

Denge Formülü ” üzerine bir yorum

Bir şey söyle ?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s