Kazablanka’da İlk Günler 

yaşam

Bonjour de Casablanca 😊 Yeni şehrimizde 4. günümüzü geride bıraktık. Henüz şehire, kültüre dair birçok şeye hakim değilim. Bilgilerim bize burada rehberlik yapan kişilerin aktardıklarından ibaret biraz. Aslında bunun en büyük nedeni Ramazan ayında gelmiş olmamız. Ramazan ayı bu şehirde tam kurallarına göre yaşanıyor. İnsanlar, mekanlar, hayatlar yani koca bir şehir ramazana kurulmuş durumda. Birçok yer tamamen kapalı, açık olanlar belirli saatler içinde. O yüzden bu ilk günler bizim için yaşayacağımız siteye, bölgeye uyumla geçti. 
Birkaç gün daha oteldeyiz ama evimiz ile otel aynı yer olduğu için iyi oldu. Okyanusun havası çok farklı. Keşke kokusunu, gerçek sesini paylaşabilsem. Biraz çarptı tabi 😊 Bugün bir işi halletmek için şehir merkezine gittik kısa süre. Tek hissettiğim burası bana çok şey anlatacak. Umarım dinlemeyi başarırım. Öğrendikçe aktaracak olmak bana heyecan veriyor. Benim sosyal medya kullanma amacım sadece bu oldu hep. Bir şeyler alabildiğim, farklı şeyler görmemi düşünmemi sağlayan çok insan oldu. Belki bu şehirden sizi yakalayacak bir şeyler aktarma şansım olur zamanla. İnternet konusunda henüz otel interneti kullandığımız için önce paylaşımlarda cevap yazamadıklarım oldu çok özür dilerim ve teşekkür ederim.
 Pera’ya gelince. O çok heyecanlı. Meraklı gözler ve sorular ile dolaşıyor yanımızda. Şimdi tek derdi yeni odasına neler alacağı 😊 Çok kısa da Fas’lı insanlar hakkında bir şey söylemek istiyorum. Öncelikle çok kibar ve yardımseverler. Türklere karşı ilgileri ve fark edilir bir sevgileri var. Türk dizilerinin payı çok büyük. Beren Saat ve Burak Özçivit en çok duyduklarım 🙂 Bakalım zamanla nelere şahit olacağız. 
Görseldeki camii ise Afrika’nın en büyük camiisi olma özelliği taşıyor. 2. Hasan Camii okyanusun kenarında olduğu için tam bir görsel şölen yaratıyor. Şimdilik bu kadar 😊 Herkese sevgiler 😊 #

Bir şey söyle ?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s