Kurşungeçirmez Kahve

sağlıklı yaşam, yaşam

Sağlıklı yaşam ve sağlıklı beslenme konusu o kadar çok farklı dallara ve alt kümelere ayrılıyor ki çoğu zaman kafamız karışıyor, fazla bilgiden hiçbir yöne gidemez hale geliyoruz. Aslında bu bilgilerin hiçbiri yanlış değil. Aslında hepsi farklı yaşam stillerine, farklı inanışlara ayrılıyor. Her kültürün yeme alışkanlıkları farklı. O yüzden ben hali hazırda mutfağıma adapte edemeyeceğim hiçbir şeye alışmaya çalışmıyorum. Sürdürülebilir gelmiyor.

Son zamanlarda ise adını sıkça duyduğumuz, birçok kişi tarafından uygulanmaya başlayan  bir konu var. Kurşungeçirmez (Bulletproff) kahve içmek. İlk duyduğumda kahvenin içine yağ koyma fikri garip gelse bile birkaç gün denedikten sonra hissettiğim değişiklikler devam etmemi sağladı.

Processed with VSCO with f2 preset

Processed with VSCO with f2 preset

Öncelikle bu konuda kafa karışıklığını çözmek için şunu belirtmek istiyorum. Birçok yerde bu tarifin hindistan cevizi yağı ile yapıldığını görmüşsünüzdür. Hatta ben de böyle tercih ediyorum ama bu yağ çeşidini mutfağınıza almamış olabilirsiniz. Şunu bilmelisiniz ki aslında bu kahvenin yapılabileceği diğer yağ türü tereyağ. Özellikle doğal ve tuzsuz tereyağ bulabiliyorsanız çok rahat uygulayabilirsiniz.

Neden Kurşungeçirmez kahve?

  • Enerji ve performans artışı sağlaması
  • Konsantrasyona pozitif etkisi
  • İçerdiği sağlıklı yağ ve kafein nedeni ile kilo vermeye yardımcı olması.
  • Tokluk hissi.

Özellikle düşük karbonhidrat ile beslenen bireylerde oluşabilecek enerji düşüklüğünü engellemek için kullanılıyor. Uzun zamandır profesyonel sporcular tarafından tercih ediliyor.

Kahvenin tadını değiştirmesinden çekine bilirsiniz belki ama özellikle hindistan cevizi yağının kahvenin tadına çok yoğun bir etkisini almadım. Tam tersi sabah daha içilebilir hale geldiğini düşünüyorum.

Processed with VSCO with c1 preset

Processed with VSCO with c1 preset

Hangi malzemelere ihtiyacımız var?

  • Filtre kahve hazırlayacağınız makine ya da press
  • Karıştırıcı ( Açıkçası karıştırıcı almadan önce hazırladığımda, yani kaşıkla yağı karıştırmaya çalıştığımda yağın kahvenin içine tam olarak geçmediğini ve yüzeyde birikme yaptığı için hoş bir görüntü oluşturmadığını düşünüyorum.
  • Tercih ettiğiniz yağ. Ben hindistan cevizi yağını bir tatlı kaşığı olarak kullanıyorum.

 

Kişisel deneyimim nedir?

Sabah aç karnına tükettiğimde spor enerjimin ve gün içindeki enerjimin daha fazla olduğunu fark ettim.

Öğle öğününde canım yemek yemek istemediği zamanlarda tükettiğimde akşam yemeği saatine kadar tokluk sağladığını gördüm.

 

Kurşungeçirmez Kahve” üzerine 2 yorum

  1. karıştırıcının markası nedir? nereden aldınız? gitti gidiyor gibi sitelerden aldım ancak hiç memnun kalmadım. Tchibo da hep stok dışı ve fiyatını artırdı.

    1. Merhaba ben Casablanca’dan aldım bodun diye bir marka ama tr de nerelerde satılıyor bilmiyorum. Tchibo’dan arkadaşlarım da bulamamış. Eğer öğrenirsem iletirim

Bir şey söyle ?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s