Hızlı Beden Değişimlerinde Kıyafet Sorunu

sağlıklı yaşam, yaşam

Sağlıklı beslenmek, spor yapmak ve bunlara bağlı olarak vücudumuzda yaşadığımız değişimler sonucunda yaşadığımız en büyük sorunlardan biri kıyafetler oluyor. 

Yani hala hedef kilonuza ulaşmamış olabilirsiniz. Ara bedenlerde alışveriş yapmak bütçenizi zorlayabilir. Zaten her bedende kıyafet  almanız bütçenizin yanında dolabınızda da bir yük yaratıyor. 

Şekersiz beslenmeye başlamam ve devamında kilo verme sürecine devam etmem ile beraber dört bedene yakın bir değişim yaşadım. Uzmanlar genelde yağdan kaybedilen 4-5 kg kilonun 1 beden değişime yol açtığını söylüyorlar. 

Benim gibi bu yolda olan ve bu süreci yaşayanlar varsa, bütçemize çok fazla zarar vermeden alacağamız birkaç parça ile bu süreci nasıl atlatabileceğimizi anlatmak istedim. Aslında bu olduğumuz mevsime göre değişkenlik gösterse de fikir vermek açısından faydalı olabilir. 


İlk olarak günlük, rahat seçimler için ortalama 20-30 tl’ye bulabileceğiniz taytlardan iki tane aldım. Üstüne de yine 20 tl civarı olan kalça altına kadar inen tişörtlerden seçtim. Zaten günlük yaşamda kurtarıcı olan bu seçim taytların esneklikleri nedeni ile 2-3 bedene kadar bizi idare edebiliyor. 

Mevsim geçişleri için uzun kollu, ince bir kumaşı olan sweatshirt seçtim. Bunları açıkçası tam bedeninize oturacak şekilde tercih ederseniz eğer hedef kiloya ulaşsanız bile bol olarak kullanmaya devam edebilirsiniz. 


Birçok markada bulunan bedensiz, bol kesim elbiseler hayat kurtarıcı oluyor. Bedeniniz değiştikçe duruşu değişiyor ama uzun süre kullanılabiliyor. Ben Türkiye’de olsam ilk pazara giderdim 30-40 tl bir maliyetle almanız mümkün. Bu arada fotoğrafta gördüğünüz elbiseyi en üst bedenimdeyken almıştım. Hala kullanıyorum. 


Biraz daha özenli, şık olmanız gereken zamanlar için bol kesim olan beyaz bir gömlek, streç yapıda bir kot ve boynunuza bağlayabileceğiniz fularlar kurtarıcı olabilir. Streç yapıdaki kotlar 2 beden değişimine kadar kullanılıyor. Sonra bir daraltma ile bir iki beden daha kullanabilirsiniz. 


Tişört ve beyaz gömlekleri farklılaştırmak için birçok mağazada satılan bu pinleri kullanabilirsiniz. Ben bu grubu Aldo’dan 50 tl gibi bir ücrete aldım. 

Yaşadığınız süreçte spor yaptığınızı düşünürsek bu iki spor taytını da önereceğim. Biri Nike biri H&m İkisi de esnek ve hava alan bir yapıda. Bu yüzden baştan beri iki ürünü de kullanabiliyorum hala. Maliyet açısından h&m daha uygun olsa da Nike olan taytım 5 yıllık 🙂 

Akşam bir yere gitmeniz gerekirse ya da daha şık olmanız gereken yerler olursa diye belden bağlanarak sıkılabilen bol kesim, kısa paça pantalonları öneririm. Üstüne bir gömlek ile kombinlenebilir. Fotoğrafta gördüğünüz pantalonu Zara’dan aldım ve 80 tl gibi bir fiyatı vardı. 

Giyinmek hepimiz için bir zorunluluk. Bu değişim sürecinde bu ihtiyacı kendimize işkence olarak görmeden edineceğimiz 6-7 parça ile geçirmek mümkün. Umarım yardımcı olmuştur. Böyle şeyler düşünmeden değişimin keyfini çıkarın. Sevgiler. 

Hızlı Beden Değişimlerinde Kıyafet Sorunu” üzerine 2 yorum

Bir şey söyle ?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s